Kokoteräksinen huipputehokas puristin 'SGU', U-muoto, erikoispainolevy 300 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Liukukisko ja kiintoleuka profiiliterästä, nuorrutettu ja galvaanisesti sinkitty. Säätövarsi muottiintaottu, nuorrutettu ja galvaanisesti sinkitty. Kulutusta kestävä, helposti kiertyvä teräsruuvi, jossa on trapetsikierteet ja kääntyvä (enint. 35°) erikoispainolevy; ruuvi nuorrutettu ja mustattu, sivuttain siirrettävä T-väännin.
Käyttö
U-teräspalkkien, T- ja kaksois-T-kannattimien kiinnittämiseen sekä profiilien ja listojen suuntaamiseen.
Suurin puristusvoima n. 12000 N asti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvipuristin |
|---|---|
| Kapasiteetti | 140 mm |
| Jänneväli | 300 mm |
| Kiskon poikkileikkaus | 30×15 mm |
| U-muotoisen leuan syvyys | 100 mm |
| Paino | 3.7 kg |
| Valmistajan merkintä | SGU |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G861000300 |
|---|---|
| EAN | 4008158027043 |