Kokoteräksinen huipputehokas puristin 'SGM', erikoismallinen puristinpää mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Liukukisko ja kiintoleuka profiiliterästä (erik.profiili), nuorrutettu ja galvaanisesti sinkitty. Säätövarsi terästä, muottiintaottu, nuorrutettu ja galvaanisesti sinkitty. Kulutusta kestävä, helposti kiertyvä teräsruuvi, jossa on trapetsikierteet. Pitkä käyttöikä kuumuudenkestävän, sintratulla teräksellä vahvistetun erikoispuristuskiekon ansiosta, kääntyy enint. 35°. Ruuvi nuorrutettu ja mustattu, liikuteltava T-väännin.
Käyttö
Raskaaseen ja erittäin raskaaseen kuormitukseen kiinnitettäessä työkappaleita teräsrakentamisessa, metallipajoissa, kuorma-autojen valmistuksessa, koneenrakennuksessa jne. Liikuteltava erikoismallinen puristinpää mahdollistaa viistojen työkappaleiden kiinnittämisen jopa 35° kulmaan asti.
Suurin puristusvoima n. 12000 N asti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvipuristin |
|---|---|
| Kapasiteetti | 140 mm |
| Jänneväli | 500 mm |
| Kiskon poikkileikkaus | 34×13 mm |
| Paino | 3.4 kg |
| Valmistajan merkintä | SGM |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 861100 |
|---|---|
| EAN | 4008158007328 |