Katto- ja asennustuki 'STE' cm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin stabiili rakenne kovaa kuormitusta kestävien teräsputkien ja liukumattomien PVC-kontaktipintojen ansiosta. Käyttö yhdellä kädellä 2-komponenttimuovikahvan ja pumppumekanismin ansiosta. Pikatyöntöpainike teleskooppivarren nopeaan sisään- ja ulosvientin. Säädettävä pitovoima kääntämällä tukea varresta. Kuormitettavissa korkeintaan 160 kg (koko 250) tai 110 kg (koko 300), kun teleskooppitanko on kokonaan sisällä. Käyttö myös vinoilla pinnoilla portaattomasti -45° – 45° käännettävien kontaktipintojen ansiosta.
Kuormitus vinoilla pinnoilla kork. 40 kg.
Käyttö
Kipsikartongin, puulautojen, paneelien, kattolautojen, metallilistojen, kalvojen ja lampunrunkojen kiinnitykseen aina 3,00 m:n korkeudessa. Käyttö on mahdollista ongelmitta myös vinoilla pinnoilla käännettävien ja liukumattomien PVC-kontaktipintojen ansiosta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kattotuki / Asennustuki |
|---|---|
| Kokonaispituus | 145 - 250 cm |
| Maksimikantavuus | 160 kg |
| Kääntökulma | -45 - 45 astetta |
| Kantolevy | 9×7 cm |
| Paino | 3,1 kg |
| Huomautus | Kääntyvä; liukumaton |
| Materiaali | teräs |
| Kahvan materiaali | 2K-muovi |
| Sarja | STE |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 861780 |
|---|---|
| EAN | 4008158041254 |