Induktiolämmitin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kompakti simatherm®-induktiolämmitin rullalaakereille ja muille rengasmaisille metalliosille, poraushalkaisijoille 20–310 mm. Automaattisen aika- ja lämpötilasäädön ansiosta rullalaakerit voidaan lämmittää valmistajan määräämään 110 °C:een, vastaavasti myös muut rengasmaiset metalliosat. Erittäin kompakti rakenne – mukana 3 haarukkaa, kokonaispaino vain 17 kg. Etäohjaus mobiililaitteilla Bluetoothin kautta mahdollista (vain ilmaisella 'World of Maintenance' -sovelluksella).
Käyttötiedot
Rullalaakereiden, hammaspyörien, holkkien jne. nopea ja tarkka lämmitys. Hellävaraiseen ja turvalliseen asennukseen akseleille, tapeille jne.
Toimitussisältö
Lämmityslaite, 3 haarukkaa, lämpötila-anturi ja lämpösuojakäsineet.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Induktiolämmitin |
|---|---|
| Sisä-⌀, työkappale (min.) | 20 mm |
| Työkappaleen enimmäispaino | 80 kg |
| Lämpötilansäätöalue | 20–250 °C |
| Työkappaleen ulkohalkaisija (maks.) | 400 mm |
| Jännite | 230 V |
| Teho | 3,7 kW |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Leveys | 280 mm |
| Pituus | 420 mm |
| Korkeus | 345 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G883965 |
|---|---|
| EAN | 2050001919236 |