Timanttiviila, 215 mm, raekoko D126 (keskikarkea), Universal 1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vastaa neulaviiloja nro 529220, mutta valmistettu samantyyppisistä aihioista kuin Habilis-viila nro 527060 (suurempi poikkileikkaus, tukevampi taottu varsi). Noin kolme kertaa suurempi pinnoitettu pinta-ala kuin neulaviiloissa.
Käyttötiedot
Soveltuu karkaistun tai sitkistyskarkaistun teräksen, kovametallin, lasin, keramiikan sekä kuituvahvisteisen muovin työstöön. Työskentele pienellä paineella, erityisesti reunoilla! Suurempi paine ei paranna hiontatehoa, vaan vahingoittaa viilaa.
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Timantti |
|---|---|
| Sis. viilanvarren | ei |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Viilanvarsi vaaditaan | ei |
| Raekoko | D126 |
| Tuotetyyppi | Viilat |
| Muotin kuvaus | olka |
| Poikkileikkaus pinnoitteella | 10,3×2,8 mm |
| Pinnoitteen pituus | 100 mm |
| Kokonaispituus | 215 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G5291501 |
|---|---|
| EAN | 4007220017302 |