Varsiympyräharja piikarbidi (SiC) ⌀ 50 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ympyräharjat, joissa erittäin tiheä hiontaharjas (täysi harja) on valettu kiinni muoviseen selkään.
Korkea muodonpitävyys usealta sivulta tukevien harjojen ansiosta. Erittäin pitkä käyttöikä.
Nylonharjat, joissa erittäin korkea piikarbidiraeosuus yleiskäyttöön.
6 mm varsi, valettu kiinni.
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan lastuamisprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muodonpitävyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisävarusteita.
- Erittäin korkea keskiöjuoksutarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-monitoimikoneissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasomaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, viimeistely jyrsinnän jälkeen, pintaviimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1200–2400 min-1 |
|---|---|
| Harjaspituus h1 | 25 mm |
| Työpinnan ⌀ | 25 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 50 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 55 mm |
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 50 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Harjan paksuus | 1.2 mm |
| Syöttö | 800–3000 mm/min |
| Lisäys | 0,3 (hieno) – 2,0 (karkea) mm |
| Raekoko | 80 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575005 |
|---|---|
| EAN | 4062406287030 |