Varsikiinnitteinen pyöröharja piikarbidi (SiC) ⌀ 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa on erittäin tiheä hiovaharjaksitus (täysiharja) valettuna muovirunkoon.
Korkea muotostabiilius useasta suunnasta tukevien harjasten ansiosta. Erittäin pitkä käyttöikä.
Nylonharjat, joissa on erittäin korkea piikarbidiraeosuus yleiskäyttöön.
6 mm varsi, valettu kiinteästi.
Edut
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muotostabiiliuden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-monitoimikoneissa ja robottikäytössä suositellaan erityisesti märkähiontaan jäähdytysvoiteluaineen kanssa. Tasomaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, hienotyöstö jyrsinnän jälkeen, pintaviimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoismallit pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1500 - 2500 min-1 |
|---|---|
| Harjaspituus h1 | 25 mm |
| Työpinnan ⌀ | 25 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 25 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 29 mm |
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 25 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Harjan paksuus | 1.2 mm |
| Syöttö | 800 - 3000 mm/min |
| Lisäys | 0,3 (hieno) – 2,0 (karkea) mm |
| Raekoko | 80 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575004 |
|---|---|
| EAN | 4045197977670 |