Varsiympyräharja keraamirae (CER) ⌀ 50 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
6 mm varsi, valettu kiinni.
Ympyräharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjaksitus (täysharja) valettu muovirunkoon.
Korkea muodonpitävyys useilta puolilta tukevien harjasten ansiosta. Erittäin pitkä kulumisaika.
Nylonharjat, joissa keraamiraeosuus. Aggressiivisempi hiomavaikutus.
Etusi
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti esiin vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muodonpitävyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-monitoimikoneissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasomaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, särmien pyöristys, viimeistely jyrsinnän jälkeen, pintaviimeistely esim. tiiviste- ja kosketuspintoihin.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1200 - 2400 min-1 |
|---|---|
| Harjaspituus h1 | 25 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 50 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 55 mm |
| Hioma-aine | Keraamirae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keraami |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 50 mm |
| Hienousaste | keskimääräinen |
| Harjan paksuus | 0.6 mm |
| Syöttö | 800 - 3000 mm/min |
| Lisäys | 0,3 (hieno) – 2,0 (karkea) mm |
| Raekoko | 120 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575026 |
|---|---|
| EAN | 4062406287061 |