Varsiympyräharja keraamisella jyvällä (CER) ⌀ 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
6 mm varsi, valettu kiinteäksi.
Ympyräharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjas (täysi harja) on valettu muoviseen selkään.
Korkea muotopysyvyys usealta sivulta tukevien harjojen ansiosta. Erittäin pitkä kulumisaika.
Nylonharjat, joissa keraamisen jyvän osuus. Aggressiivisempi hiomavaikutus.
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muotopysyvyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-monitoimikoneissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiontaa jäähdytysvoiteluaineella. Tasokomponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, viimeistelytyöstö jyrsinnän jälkeen, pintaviimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoismallit pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1500 - 2500 min-1 |
|---|---|
| Harjaspituus h1 | 25 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 25 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 29 mm |
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 25 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Harjan paksuus | 1.2 mm |
| Syöttö | 800 - 3000 mm/min |
| Lisäys | 0,3 (hieno) – 2,0 (karkea) mm |
| Raekoko | 80 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575024 |
|---|---|
| EAN | 4062406120412 |