Varsi-ympyräharja keraamisella jyvällä (CER) ⌀ 20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
6 mm varsi, kiinteästi valettu.
Ympyräharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjaksisto (täysharja) on valettu muoviseen selkään.
Korkea muotopysyvyys usealta suunnalta tukevien harjasten ansiosta. Erittäin pitkä käyttöikä.
Nylonharjat, joissa keraamisten jyvien osuus. Aggressiivisempi hiomavaikutus.
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan koneistusprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muotopysyvyyden ja tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja turvallinen asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-monitoimikoneissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasomaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, viimeistely jyrsinnän jälkeen, pintaviimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoismallit pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1500 - 2500 min-1 |
|---|---|
| Harjaspituus h1 | 25 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 20 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 24 mm |
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 20 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Harjan paksuus | 1.2 mm |
| Syöttö | 800 - 3000 mm/min |
| Lisäys | 0,3 (hieno) – 2,0 (karkea) mm |
| Raekoko | 80 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575022 |
|---|---|
| EAN | 4062406120290 |