Pyöröharja piikarbidia (SiC)
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kehäharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjaksisto (täysharja) on valettu kiinni muoviseen runkoon.
Korkea muotopysyvyys useasta suunnasta tukevien harjasten ansiosta. Erittäin pitkä käyttöikä.
Nylonharjat, joissa erittäin korkea piikarbidiraeosuus yleiskäyttöön.
Pitkittäisurilla päätyjyrsinarborien (DIN 6357) ja kombi-jyrsinarborikiinnikkeiden (DIN 6358) kiinnittämistä varten.
Edut
- Työkappaleen jälkityöstö suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomarakeiden ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muotopysyvyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisävarusteita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Litteiden komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, särmän pyöristys, viimeistelytyöstö jyrsinnän jälkeen, pinnan viimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1900 - 2300 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 22 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 35 mm |
| Työpinnan ⌀ | 70 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 70 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 76 mm |
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 70 mm |
| Hienousaste | keskikarkea |
| Harjan paksuus | 1.1 mm |
| Syöttö | 2500 - 5000 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (viimeistely) – 1,5 (rouhinta) mm |
| Raekoko | 120 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575010 |
|---|---|
| EAN | 4045197892614 |