Pyöröharja piikarbidia (SiC)
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjas (täysharja) on valettu kiinni muoviseen runkoon.
Korkea muodonpitävyys usealta puolelta tukeutuvien harjojen ansiosta. Erittäin pitkä käyttöikä.
Nylonharjat, joissa on erittäin suuri piikarbidiraeosuus yleiskäyttöön.
Pitkittäisurilla kiinnitystä varten päätyjyrsintappeihin (DIN 6357) ja yhdistelmäjyrsintappikiinnikkeisiin (DIN 6358).
Kartiomaiset harjakset vaikeapääsyisiin paikkoihin. Suurempi joustavuus.
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomarakeiden ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muodonpitävyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-monitoimikoneissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasomaisten osien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, hienotyöstö jyrsinnän jälkeen, pinnan viimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoismallit pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1500–2500 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 16, ura mm |
| Harjaspituus h1 | 30 mm |
| Työpinnan ⌀ | 50 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 50 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 45 mm |
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 50 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Harjan paksuus | 1.2 mm |
| Syöttö | 800–3000 mm/min |
| Lisäys | 0,3 (hieno) –1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 80 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575006 |
|---|---|
| EAN | 4045197977694 |