Pyöröharja piikarbidi (SiC)
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjas (täysharja) on valettu kiinni muoviseen runkoon.
Korkea muotopysyvyys useasta suunnasta tukevien harjojen ansiosta. Erittäin pitkä kulumisaika.
Nylonharjat, joissa erittäin suuri piikarbidijyvien osuus yleiskäyttöön.
Pituussuuntaiset urat kiinnitystä varten päätyjyrsintappeihin (DIN 6357) ja kombi-jyrsintappikiinnittimiin (DIN 6358).
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muotopysyvyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea heittotarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasopintojen työstö: tarkka purseenpoisto, särmien pyöristys, viimeistelytyöstö jyrsinnän jälkeen, pintaviimeistely esim. tiiviste- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1000–1200 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 32 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 43 mm |
| Työpinnan ⌀ | 144 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 144 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 150 mm |
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Enimmäiskierrosluku: | 2500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 144 mm |
| Hienousaste | keskikarkea |
| Harjan paksuus | 1,1 mm |
| Syöttö | 4500–8000 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (hieno) – 1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 120 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575018 |
|---|---|
| EAN | 4045197892706 |