Pyöröharja piikarbidi (SiC) ⌀ 119 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjas (täysharja) on valettu kiinni muoviseen selkäosaan.
Korkea muotostabiilisuus useasta suunnasta tukevien harjojen ansiosta. Erittäin pitkä kulumiskesto.
Nylonharjat, joissa on erittäin suuri piikarbidiraeosuus yleiskäyttöön.
Pitkittäisurilla päätyjyrsintappien (DIN 6357) ja yhdistelmäjyrsintappikiinnitysten (DIN 6358) kiinnittämistä varten.
Edut
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomarakeiden ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muotostabiilisuuden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja turvallinen asennus ilman lisävarusteita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiontaa jäähdytysvoiteluaineella. Tasaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, särmien pyöristys, viimeistely jyrsinnän jälkeen, pinnan viimeistely esim. tiiviste- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1100–1400 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 27 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 38 mm |
| Työpinnan ⌀ | 119 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 119 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 125 mm |
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Enimmäiskierrosluku: | 3000 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 119 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Harjan paksuus | 1.2 mm |
| Syöttö | 3500–6500 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (hieno)–1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 80 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575015 |
|---|---|
| EAN | 4045197892669 |