Pyöröharja piikarbidia (SiC) ⌀ 100 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa on erittäin tiheä hiovaharja (täysi harja) muovirunkoon valettuna.
Korkea muodonpitävyys usealta sivulta tukevien harjasten ansiosta. Erittäin pitkä kulumisaika.
Nylonharjat, joissa on erittäin korkea piikarbidiraeosuus yleiskäyttöön.
Pituussuuntaisilla urilla kiinnitystä varten päätyjyrsindorneihin (DIN 6357) ja yhdistelmäjyrsindornikiinnittimiin (DIN 6358).
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomarakeiden ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muodonpitävyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea heitontarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, hienotyöstö jyrsinnän jälkeen, pinnan viimeistely esim. tiiviste- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoismallit pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1400–1700 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 22 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 35 mm |
| Työpinnan ⌀ | 100 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 100 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 106 mm |
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Enimmäiskierrosluku: | 3500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 100 mm |
| Hienousaste | hieno |
| Harjan paksuus | 1 mm |
| Syöttö | 3000–5500 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (hieno)–1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 180 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575012 |
|---|---|
| EAN | 4045197892652 |