Kiertoharja keraamisella hiomajyvällä (CER) ⌀ 70 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kiertoharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharja (täysharja) on valettu kiinni muoviseen selkään.
Korkea muodonpitävyys useasta suunnasta tukeutuvien harjojen ansiosta. Erittäin pitkä kulumiskesto.
Nylonharjat, joissa keraamisten hiomajyvien osuus. Aggressiivisempi hiontavaikutus.
Pituussuuntaisilla urilla kiinnitystä varten varsijyrsinten istukkatappeihin (DIN 6357) ja yhdistelmäjyrsintappikiinnikkeisiin (DIN 6358).
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muodonpitävyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisävarusteita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiontaa jäähdytysvoiteluaineella. Tasaisten komponenttien työstö: tarkka jäysteenpoisto, reunojen pyöristys, viimeistely jyrsinnän jälkeen, pinnan viimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoismallit pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1900–2300 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 22 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 35 mm |
| Työpinnan ⌀ | 70 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 70 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 76 mm |
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Enimmäiskierrosluku: | 4500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 70 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Harjan paksuus | 1.2 mm |
| Syöttö | 2500 - 5000 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (hieno) – 1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 80 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575030 |
|---|---|
| EAN | 4045197892720 |