Pyöröharja keraamisella jyvällä (CER) ⌀ 144 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjaksitus (täysharja) valettu kiinni muovirunkoon.
Erittäin hyvä muodonpysyvyys usealta sivulta tukevien harjasten ansiosta. Erittäin pitkä käyttöikä.
Nylonharjat, joissa keraamisen jyvän osuus. Aggressiivisempi hiontavaikutus.
Pituussuuntaisilla urilla kiinnitystä varten päätyjyrsinakseleihin (DIN 6357) ja yhdistelmäjyrsinakselin kiinnikkeisiin (DIN 6358).
Edut
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muodonpysyvyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasaisten komponenttien työstö: tarkka jäysteenpoisto, särmien pyöristys, viimeistely jyrsinnän jälkeen, pintaviimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1000 - 1200 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 32 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 43 mm |
| Työpinnan ⌀ | 144 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 144 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 150 mm |
| Hioma-aine | Keraamiset jyvät (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Enimmäiskierrosluku: | 2500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 144 mm |
| Hienousaste | keskitaso |
| Harjan paksuus | 1,1 mm |
| Syöttö | 4500–8000 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (hieno) – 1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 120 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575038 |
|---|---|
| EAN | 4045197892799 |