Pyöröharja keraamisella hiomajyväaineella (CER) ⌀ 119 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa on erittäin tiheä hiomaharjaksitus (täysharja) valettu kiinni muovirunkoon.
Korkea muodonpitävyys harjasten monipuolisen tuennan ansiosta. Erittäin pitkä kulumiskesto.
Nylonharjat, joissa on keraamista hiomajyväainetta. Aggressiivisempi hiontavaikutus.
Pituussuuntaisilla urilla kiinnitystä varten päätyjyrsimen tappeihin (DIN 6357) ja yhdistelmäjyrsintappikiinnikkeisiin (DIN 6358).
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muodonpitävyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisävarusteita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiomista jäähdytysvoiteluaineella. Tasomaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, viimeistely jyrsinnän jälkeen, pinnan viimeistely esim. tiiviste- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1100–1400 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 27 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 38 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 119 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 125 mm |
| Hioma-aine | Keraamiset jyvät (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Enimmäiskierrosluku: | 3000 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 119 mm |
| Hienousaste | keskisuuri |
| Harjan paksuus | 1.1 mm |
| Syöttö | 3500–6500 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (hieno)–1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 120 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575035 |
|---|---|
| EAN | 4045197892775 |