Pyöröharja keraamisilla hiomajyvillä (CER) ⌀ 100 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pyöröharjat, joissa erittäin tiheä hiomaharjaksisto (täysharja) on valettu kiinni muovitaustaan.
Korkea muotopysyvyys harjasten monipuolisen tuennan ansiosta. Erittäin pitkä käyttöikä.
Nylonharjat, joissa keraaminen raeosuus. Aggressiivisempi hiomavaikutus.
Pituussuuntaisilla urilla päätyjyrsinvarsien (DIN 6357) ja yhdistelmäjyrsinvarren pidikkeiden (DIN 6358) kiinnittämistä varten.
Etu
- Työkappaleen jälkikäsittely suoraan työstöprosessin jälkeen.
- Toistettavat tulokset jatkuvasti vapautuvien hiomajyvien ansiosta.
- Prosessivarmuus korkean muotopysyvyyden ja -tarkkuuden ansiosta.
- Nopea ja varma asennus ilman lisätarvikkeita.
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
CNC-työstökeskuksissa ja robottikäytössä suositellaan märkähiontaa jäähdytysvoiteluaineella. Tasaisten komponenttien työstö: tarkka purseenpoisto, reunojen pyöristys, viimeistelytyöstö jyrsinnän jälkeen, pinnan viimeistely esim. tiivistys- ja kosketuspinnoille.
Huomautus
Erikoisversiot pyynnöstä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Suositeltu kierrosluku | 1400 - 1700 min-1 |
|---|---|
| Reiän halkaisija d1 | 22 (sis. ura) mm |
| Harjaspituus h1 | 35 mm |
| Työpinnan ⌀ | 100 mm |
| Harjan ⌀ d1 | 100 mm |
| Laikan halkaisija d2 | 106 mm |
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | keramiikka |
| Enimmäiskierrosluku: | 3500 min-1 |
| Tuotetyyppi | Pyöröharja |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 100 mm |
| Hienousaste | keskikarkea |
| Harjan paksuus | 1.1 mm |
| Syöttö | 3000–5500 mm/min |
| Lisäys | 0,8 (hieno) –1,5 (karkea) mm |
| Raekoko | 120 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 575032 |
|---|---|
| EAN | 4045197892751 |