Lamellihiomatappi (A) karkeus 240
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Radiaalisesti kiinnitetyt hiomakangaslamellit työkalun akselin ympärillä.
Lamellihiomatappi, jonka lamelleissa on useita viiltoja. Varren ⌀ 6 mm.
Käyttötiedot
Erityisesti hienohionta- ja kiillotustöihin suuremmilla säteillä työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä säiliö- ja koneenrakennuksessa. Hiomakangaslamellit mukautuvat työkappaleen muotoihin.
Suositellaan erityisesti muotohiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Korundihiomajyvät (A) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Lamellihiomatappi |
| Tuotenimen attribuutti | Karkeus 240 |
| Pään leveys | 20 mm |
| Pään ⌀ | 40 mm |
| Suositeltu kierrosluku | 12000 min-1 |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 19100 min-1 |
| Raekoko | 240 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 554800 |
|---|---|
| EAN | 4045197241054 |