Muovihioma-aines Pyramid 1010P 1010p
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Muovihioma-aineissa (korundihiomajyvät sidottu muoviin) on alhainen tiheys ja pehmeämpi kantava runko. Tämä mahdollistaa hellävaraisemman työstön eikä hioma-aine tukkeudu. Selvästi pienempi hiontateho verrattuna keraamisiin hioma-aineisiin.
Hienohionnasta kiillotukseen.
Käyttötiedot
Hienohiontaan ja kevyisiin jäysteenpoistotöihin pehmeille materiaaleille, kuten alumiinille, kuparille ja muoville. Saa aikaan erittäin korkean pinnanlaadun mattakiillolla.
Muoto pyramidi työkappaleille, joissa on kulmia ja lovia.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiontaelementti |
|---|---|
| Sisältö | 25 kg |
| Tuotenimen attribuutti | Keskikarkea |
| Hioma-aine | Normaalikorundi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Sarja | GMT |
| Muotin kuvaus | Pyramidi |
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G5015751010P |
|---|---|
| EAN | 4062406372842 |