Muovihioma-aine Pyramid 1010P 1010p
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muoviset hioma-aineet (korundihiomajyvät sidottuina muoviin) ovat matalatiheyksisiä ja niissä on pehmeämpi kantava runko. Tämä mahdollistaa hellävaraisemman työstön eikä hioma-aine tukkeudu. Selvästi alhaisempi hiontateho verrattuna keraamisiin hioma-aineisiin.
Suurempi hiontateho karkeamman raekoon ansiosta.
Käyttötiedot
Viimeistelyhiontaan ja kevyisiin purseidenpoistotöihin pehmeille materiaaleille kuten alumiinille, kuparille ja muoville. Saa aikaan erittäin korkean pinnanlaadun mattakiiltoisena.
Muoto pyramidi työkappaleille, joissa on kulmia ja syvennyksiä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomaelementti |
|---|---|
| Sisältö | 3 kg |
| Tuotenimen attribuutti | karkea |
| Hioma-aine | Normaalikorundi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Sarja | GMT |
| Hienousaste | karkeat |
| Muotin kuvaus | Pyramidi |
| Korkeus | 10 mm |
| Leveys | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G5015671010P |
|---|---|
| EAN | 4069515040068 |