Keraamiset hiontaelementit kolmio karkea
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Keraamiset hiontaelementit (keraamisesti sidottu korundihiomarae) ovat yleisimmin käytettyjä värinähiontaelementtejä ja niitä voidaan käyttää yleiskäyttöisesti.
Erittäin suuri tiheys ja hiontateho.
Suurtehoinen rakenne lyhyisiin työstöaikoihin. Pieni oma kuluminen, pitkä käyttöikä.
Käyttötiedot
Nopeaan jäysteenpoistoon, reunojen pyöristykseen sekä kiillotuksen esivaiheeksi teräkselle, ruostumattomalle teräkselle ja muille terässeoksille. Sopii myös muovien ja ei-rautametallien karkeatyöstöön; tällöin on olemassa riski, että hiontaelementit tukkeutuvat nopeammin ja hiontateho heikkenee.
Muoto kolmio on vakain malli ja sillä on pisin käyttöikä. Ihanteellinen kappaleiden karkeaan reunatyöstöön, kun geometria on yksinkertainen.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomaelementti |
|---|---|
| Sisältö | 3 kg |
| Tuotenimen attribuutti | karkea |
| Hioma-aine | Normaalikorundi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Sarja | GMT |
| Hienousaste | karkea |
| Muotin kuvaus | Kolmio |
| Pituus | 6 mm |
| Korkeus | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 501505 |
|---|---|
| EAN | 4067263129561 |