Keraamiset hiontaelementit, kolmio (viisto), karkea
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Keraamiset hiontaelementit (korundihiontajyvät, keraamisesti sidotut) ovat yleisimmin käytettyjä täryhiontaelementtejä ja soveltuvat yleiskäyttöön.
Erittäin suuri tiheys ja hiontateho.
Suorituskykyversio lyhyisiin käsittelyaikoihin. Vähäinen oma kuluminen, pitkä käyttöikä.
Käyttötiedot
Nopeaan purseenpoistoon, reunojen pyöristykseen sekä esivaiheeksi kiillotukseen teräkselle, ruostumattomalle teräkselle ja muille terässeoksille. Soveltuu myös muovin ja ei-rautametallien rouhintaan; tällöin on olemassa riski, että hiontaelementit tukkeutuvat nopeammin ja hiontateho heikkenee.
Muoto kolmio (viisto) on yleiskäyttöisin muoto.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiontaelementti |
|---|---|
| Sisältö | 3 kg |
| Tuotenimen attribuutti | karkea |
| Hioma-aine | Normaalikorundi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Sarja | GMT |
| Hienousaste | karkea |
| Muotin kuvaus | Kolmio (vino) |
| Pituus | 10 mm |
| Korkeus | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 501515 |
|---|---|
| EAN | 4069515040044 |