Pienoishuopanauha ⌀ 90×100 mm 337DC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Minihiomanauhat ⌀ 90×100 mm (289×100 mm).
Hiomarakeet puristettu harkoiksi. Suuri raetiheys pitkää käyttöikää varten.
Ei tukoksia tarkkojen kanavien ansiosta.
Tasainen pintatulos koko hiontaprosessin aikana, myös ohuita levyjä työstettäessä.
Käyttö
Tasohioma- ja satinointikoneisiin, joissa kiinnitysrullat nro 568570 - 568577 (reiän ⌀ 19 mm). Kierrosluku enintään 5000 min−1.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomanauha |
| Valmistajan merkintä | 337DC |
| Hiomanauhan halkaisija | 90 mm |
| Hiomanauhan leveys | 100 mm |
| Raekoko | 280 |
| Hiomanauhan pituus | 289 mm |
| 3m-raemerkintä | A065 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 568534 |
|---|---|
| EAN | 8718734418597 |