Minihiomanauha ⌀ 100×100 mm 120
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Minihiomanauhat ⌀ 100×100 mm (314×100 mm).
Laadukas hiomanauha, tarkkuusmuotoiltu Cubitron™ II -keramiikkarae (itsestään teroittuva). Hioma-aineilla vielä viileämpi hionta.
Käyttö
Tasohioma- ja satinointikoneisiin, joissa kiinnitysrullat nro 568570 - 568577 (reiän ⌀ 19 mm). Kierrosluku enintään 5000 min−1.
Selvästi parantunut teho vaikeasti työstettävillä materiaaleilla kuten jaloteräs, nikkeliseokset, kromi, alumiini.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | Keraami |
|---|---|
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomanauha |
| Valmistajan merkintä | 947A |
| Hiomanauhan halkaisija | 90 mm |
| Hiomanauhan leveys | 100 mm |
| Raekoko | 120 |
| Hiomanauhan pituus | 320 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G568532120 |
|---|---|
| EAN | 8718734418566 |