Pyörösahanterä Expert for Steel
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuussahanterä, jossa on erittäin luja, melua ja tärinää vaimentava runkoterä. Integroitu kiristysrengas varmistaa muotostabiilisuuden kaikissa lämpötila-alueissa.
Pinnoite estää tarttumista, pitää sahanterän viileänä ja suojaa korroosiolta.
Tarkkuushiotut kovametallihampaat varmistavat pitkän käyttöiän ja parhaan mahdollisen leikkauspinnan.
Käyttötiedot
Teräksen työstöön. HM-hampaiden erityinen ankkurointi runkoterään estää hampaiden vaurioitumisen. Hammastyyppi: trapetsimuotoinen tasahammas (viisteellä), neutraali lastukulma.
Huomautus
Lisää pyörösahanteriä löydät ryhmästä 17.Käyttötiedot
Manuaalisesti käytettäville metallin käsikäyttöisille dry-sahoille.
Malli
Tarkkuussahanterä, jossa on erittäin luja, melua ja tärinää vaimentava runkolevy. Integroitu jännitysrengas varmistaa muotopysyvyyden kaikissa lämpötila-alueissa.
Pinnoite estää tarttumisen, pitää terän viileänä ja suojaa korroosiolta.
Tarkkuushiotut kovametallihampaat takaavat pitkän käyttöiän ja parhaan mahdollisen leikkuupinnan.
Käyttötiedot
Teräksen työstöön. Kovametallihampaiden erityinen kiinnitys runkolevyyn estää hampaiden vaurioitumisen. Hammastus: tasainen trapetsihammas (viisteellä), neutraali lastukulma.
Huomautus
Lisää pyörösahanteriä löydät ryhmästä 17.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Hampaiden lukumäärä | 30 |
| Terän halkaisija d | 136 mm |
| Reiän ⌀ | 20 mm; 20 mm; 20 mm |
| Sahausleveys b | 1.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 583910 |
|---|---|
| EAN | 3165140957601 |