Pyörösahanterä Expert for Stainless Steel
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuussahanterä, jossa on erittäin luja, melua ja tärinää vaimentava runkoterä. Integroitu kiristysrengas varmistaa muotopysyvyyden kaikissa lämpötila-alueissa.
Pinnoite estää tarttumiset, pitää sahanterän viileänä ja suojaa korroosiolta.
Tarkkuushiotut kovametallihampaat takaavat pitkän käyttöiän ja parhaan mahdollisen leikkauspinnan.
Käyttötiedot
Ruostumattoman teräksen työstöön. Sahanhampaat cermetiä, erityisen kova ja kulutusta kestävä. Ei sovellu runsasseosteiselle teräkselle. Hammastus: trapetsimainen tasohammas, neutraali lastukulma. Katkaisu- ja jiirisahoihin.
Huomautus
Lisää pyörösahanteriä löydät ryhmästä 17.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Hampaiden lukumäärä | 90 |
| Terän halkaisija d | 355 mm |
| Reiän ⌀ | 25,4 mm; 25,4 mm; 25,4 mm |
| Sahausleveys b | 2,5 mm |
| ⌀ | 355 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 583900 |
|---|---|
| EAN | 3165140839983 |