Expert-pyörösahanterä MultiMaterialille
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuussahanterä, jossa on erittäin luja, melua ja tärinää vaimentava runkoterä. Integroitu kiristysrengas varmistaa muotopysyvyyden kaikilla lämpötila-alueilla.
Pinnoite estää tarttumista, pitää sahanterän viileänä ja suojaa korroosiolta.
Tarkkuushiotut kovametallihampaat takaavat pitkän käyttöiän ja parhaan mahdollisen leikkuupinnan.
Käyttötiedot
Soveltuu erilaisten materiaalien, kuten laminaattilevyjen, epoksin, puun ja ei-rautametallien, leikkaamiseen. Hammastusmuoto: tasahammastrapesi, negatiivinen lastu-/leikkuukulma.
Huomautus
Lisää pyörösahanteriä löydät ryhmästä 17.Käyttötiedot
Pöytäpyörösahoihin, katkaisu- ja jiirisahoihin, paneelisahoihin.
Rakenne
Tarkkuussahanterä, jossa erittäin luja, melua ja tärinää vaimentava runkolevy. Integroitu kiristysrengas varmistaa muotopysyvyyden kaikilla lämpötila-alueilla.
Pinnoite estää tarttumisen, pitää sahanterän viileänä ja suojaa korroosiolta.
Tarkkuushiotut kovametallihampaat takaavat pitkän käyttöiän ja parhaan mahdollisen leikkuupinnan.
Käyttötiedot
Erilaisten materiaalien, kuten laminaattilevyjen, epoksin, puun ja ei-rautametallien, leikkaamiseen. Hammastusmuoto: tasatrappihammas, negatiivinen lastuuskulma.
Huomautus
Lisää pyörösahanteriä löydät ryhmästä 17.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Hampaiden lukumäärä | 96 |
| Terän halkaisija d | 305 mm |
| Reiän ⌀ | 30 mm; 30 mm; 30 mm |
| Sahausleveys b | 2.4 mm |
| ⌀ | 305 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 583930 |
|---|---|
| EAN | 3165140650113 |