Timanttilaikka STANDARD** Universal
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttilaikat kuivaan ja märkään katkaisuun. Reiän ⌀ 22,23 mm.
- Nopea katkaisu tehokkaiden timanttien ansiosta.
- Erittäin pitkä käyttöikä, harvemmat laikanvaihdot.
- Muuttumaton halkaisija takaa aina täyden leikkuusyvyyden.
- Lähes olematon laikan kuluminen vähentää pölyn muodostumista.
Päivittäiseen käyttöön kaikissa rakennusmateriaaleissa, kuten betonissa, tiilessä, luonnonkivessä jne. Suorasintrattu segmentti, sitketyksellä karkaistu teräsrunko (ei heittoa).
Käyttötiedot
Katkaisuun kaikissa yleisissä rakennusmateriaaleissa, kuten betoni (myös raudoitettu), tiili, luonnonkivi, seinä-/lattialaatat, keramiikka, teräs jne.
Huomautus
- Timanttipinnoite on teroitettu tehtaalla.
Huomioi aina pyörimissuunta! - Muut timanttilaikat saatavilla pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | D |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | Kivi |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Timantti |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Muoto | 41 |
| Hiomapinta, leveä | 2 mm |
| Hiomapinnan korkeus | 7 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 569721 |
|---|---|
| EAN | 9003173102909 |