Timanttikatkaisulaikka PREMIUM*** urakatkaisulaikka
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttikatkaisulaikat kuivaan ja märkäkatkaisuun. Reiän ⌀ 22,23 mm.
- Nopea katkaisu tehokkaiden timanttien ansiosta.
- Erittäin pitkä käyttöikä, vähän laikanvaihtoja.
- Muuttumaton halkaisija takaa aina täyden leikkuusyvyyden.
- Lähes olematon laikan kuluminen vähentää pölyn muodostumista.
Urakatkaisulaikka, ylikuumenemissuojattu, vaihdetaan aina pareittain.
Materiaali
Optimoitu: betoni, tiili, harkkobetoni.
Käyttötiedot
Katkaisuun kaikissa yleisissä rakennusmateriaaleissa kuten betoni (myös raudoitettu), tiili, luonnonkivi, laatat/klinkkeri, keramiikka, teräs ym.
Huomautus
- Timanttireuna on tehtaalla teroitettu.
Huomioi aina pyörimissuunta! - Muut timanttikatkaisulaikat pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | D |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | kivi |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Kone | kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Timantti |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 12200 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Muoto | 41 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 569770 |
|---|---|
| EAN | 9003175980086 |