Timanttikatkaisulaikka PREMIUM*** laatta
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttileikkauslaikat kuivaan ja märkään katkaisuun. Reiän ⌀ 22,23 mm.
- Nopea katkaisu tehokkaiden timanttien ansiosta.
- Erittäin pitkä käyttöikä, vähän laikanvaihtoja.
- Muuttumaton halkaisija takaa aina täyden leikkuusyvyyden.
- Lähes olematon laikan kuluminen vähentää pölyn muodostumista.
Laattaleikkauslaikka yhtenäisellä leikkuureunalla, laikan leveys 1,2 mm, erittäin suuri leikkausteho, 10 mm segmenttikorkeus. Erityisesti laatta/klinkkeri- ja graniittilaatoille.
Materiaali
Optimoitu: keraamiset laatat, kivitavara, posliini.
Käyttötiedot
Katkaisuun kaikissa tavanomaisissa rakennusmateriaaleissa kuten betonissa (myös raudoitetussa), tiilessä, luonnonkivessä, laatta/klinkkerissä, keramiikassa, teräksessä ym.
Huomautus
- Timanttipinnoite teroitettu tehtaalla.
Huomioi aina pyörimissuunta! - Muut timanttileikkauslaikat pyynnöstä. <Rakenne
- Nopea katkaisu tehokkaiden timanttien ansiosta.
- Erittäin pitkä käyttöikä, vähän laikanvaihtoja.
- Muuttumaton halkaisija antaa aina täyden leikkaussyvyyden.
- Lähes olematon laikan kuluminen vähentää pölyn muodostusta.
- Timanttipinnoite on teroitettu tehtaalla.
Huomioi aina pyörimissuunta! - Muut timanttikatkaisulaikat pyynnöstä.
Katkaisulaikka yhtenäisellä leikkuureunalla, laikan leveys 1,6 mm (⌀ 230), erittäin hyvä leikkausteho, 10 mm leikkuukorkeus. Erityisesti laatta/klinkkeri- ja graniittilaatoille.
Rakenne
Timanttikatkaisulaikat kuiva- ja märkäkatkaisuun. Reiän ⌀ 22,23 mm.
Laattakatkaisulaikka yhtenäisellä leikkuureunalla, laikan leveys 1,2 mm, erittäin suuri leikkausteho, pinnoitekorkeus 10 mm. Erityisesti laatta/klinkkeri- ja graniittilaattoihin.
Materiaali
Optimoitu: keraamisille laatoille, kivitavaralle, posliinille.
Käyttötiedot
Katkaisuun kaikissa yleisissä rakennusmateriaaleissa kuten betoni (myös raudoitettu), tiili, luonnonkivi, laatta/klinkkeri, keramiikka, teräs ym.
Huomautus
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | D |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | kivi |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Kone | kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Timantti |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 1.6 mm |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn ⌀ | 230 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 6600 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Muoto | 41 |
| Hiomapinnan korkeus | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 569750 |
|---|---|
| EAN | 9003176396350 |