Timanttikatisulaikka PREMIUM*** Fast Cut
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Timanttikatisulaikat kuivaan ja märkään katkaisuun. Reiän ⌀ 22,23 mm.
- Nopea katkaisu tehokkaiden timanttien ansiosta.
- Erittäin pitkä käyttöikä, harvemmat laikanvaihdot.
- Muuttumaton halkaisija takaa aina täyden leikkuusyvyyden.
- Lähes olematon laikkakuluminen vähentää pölynmuodostusta.
Erittäin tehokas nopeaan katkaisuun, pienempään konekuormitukseen ja siisteihin leikkauspintoihin. Ylikuumenemissuoja.
Erityisen ohut, segmentin leveys 1,2 mm (⌀ 115/125) ja 1,9 mm (⌀ 180/230).
Materiaali
Optimoitu: betonikivi, graniitti, gneissi, porfyri, pihakivet.
Käyttötiedot
Katkaisuun kaikissa yleisissä rakennusmateriaaleissa kuten betoni (myös raudoitettu), tiili, luonnonkivi, laatat/klinkkeri, keramiikka, teräs ym.
Huomautus
- Timanttireuna on teroitettu tehtaalla.
Huomioi aina pyörimissuunta! - Muita timanttikatisulaikkoja pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | D |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | Kivi |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Timantti |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn ⌀ | 180 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 8488 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Muoto | 41 |
| Hiomapinta, leveä | 1.9 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 569730 |
|---|---|
| EAN | 9003174757979 |