Timanttikatisulaikka
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yksikerroksinen galvaanisesti pinnoitettu timanttikatisulaikka, jossa on suojasegmentit sivuilla. Suuri aineenpoisto suurten lastutilojen ansiosta. Laikan kokonaisleveys 2,0 mm, teräksinen runkolevy 1,0 mm.
Käyttötiedot
Kuituvahvisteisen muovin (hiilikuitu-/lasikuituvahvisteinen muovi) katkaisuun, reunaleikkaukseen ja siistimiseen kulmahiomakoneilla (koko 115/125) tai suorahiomakoneilla (koko 50/75) käyttäen holkki-istukkaa nro 563496.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | D |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | kuituvahvistettu muovi |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Timantti |
| Muoto | 1A1 |
| Levyn leveys | 2 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22,23 mm |
| Pääterän leveys | 1 mm |
| Raekoko | D427 |
| Muoto | 1A1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563490 |
|---|---|
| EAN | 4007220806029 |