Minikatkaisulaikka, 1,1 mm SG EXTRA TUNN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Raekoko, sideaine, hionta-aktiiviset lisäaineet ja katkaisulaikkojen vahvistus on optimoitu parhaan mahdollisen katkaisun ja käyttöiän saavuttamiseksi kussakin käyttökohteessa.
- Ohuet katkaisulaikat (0,8 mm/1,0 mm/1,6 mm) soveltuvat erityisesti nopeaan ja purseettomaan katkaisuun pienellä lämpökuormituksella. Varmista, että laikka kiinnittyy tarkasti oikein vanhemmissa kulmahiomakoneissa! Katkaisulaikoilla, joiden paksuus on alkaen 2,0 mm, on suurempi sivuttaisvakavuus ja jäykkyys sekä pidempi käyttöikä.
- Muodot: katkaisulaikat, suorat (muoto 41) tai kaarevat (muoto 42).
Minikatkaisulaikka erityisesti ahtaisiin tiloihin paineilma- tai sähkökäyttöisillä suorahiomakoneilla tehtäviin töihin. Käytetään holkkitolpan nro 563415 kanssa.
Huomautus
Laikan paksuuden tulee olla vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta. Käytä ruostumattomalle teräkselle tarkoitettuja katkaisulaikkoja pienennetyllä leikkuunopeudella.
Spesifikaatio
A60P-SG STEELOX.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Suorahiomakone |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 1 mm |
| Levyn ⌀ | 30 mm |
| Materiaalipaksuudelle | 3 - 5 mm |
| Reiän ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563411 |
|---|---|
| EAN | 4007220165621 |