Minikatkaisulaikka 0,8 mm SG SUPERTUNN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Raekoko, side, hionnassa aktiiviset lisäaineet ja katkaisulaikkojen vahvistus on optimoitu kunkin käyttökohteen parhaaseen mahdolliseen katkaisuun ja käyttöikään.
- Ohuet katkaisulaikat (0,8 mm / 1,0 mm / 1,6 mm) soveltuvat erityisen hyvin nopeaan, purseettomaan katkaisuun pienellä lämpökuormituksella. Varmista vanhemmissa kulmahiomakoneissa, että laikka kiinnitetään täsmälleen oikein! Katkaisulaikoilla, joiden paksuus on alkaen 2,0 mm, on suurempi sivuttaisvakavuus ja jäykkyys sekä pidempi käyttöikä.
- Muodot: katkaisulaikat, suorat (muoto 41) tai kaarevat (muoto 42).
Minikatkaisulaikka, erityisesti ahtaisiin tiloihin paineilma- tai sähkökäyttöisillä suorahiomakoneilla tehtäviin töihin. Käytetään holkkiakselin nro 563415 kanssa.
Huomautus
Laikan paksuuden tulee olla vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta. Käytä ruostumattoman teräksen katkaisulaikkoja pienennetyllä leikkuunopeudella.
Spesifikaatio
A60P-SG STEELOX.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Suorahiomakone |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A60P-SG |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 0.8 mm |
| Levyn ⌀ | 65 mm |
| Spesifikaatio | A60P-SG |
| Materiaalipaksuudelle | 2.4 - 4 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 24300 min-1 |
| Reiän ⌀ | 6 mm |
| Muoto | 41 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563410 |
|---|---|
| EAN | 4007220849187 |