Katkaisulaikka, suurtehoversio X-LOCK EXTRA OHUT INOX
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erikoistyyppi ruostumattomalle teräkselle.
Uusi, erittäin tehokas malli, joka on valmistettu huippumodernilla tekniikalla, tarjoaa selkeitä tuottavuusetuja ja korkean leikkaustuntuman.
Entistä tehokkaampi karkeiden, vapaasti hiottujen sivupintojen, erinomaisen käyttöiän ja parannetun leikkauksen aloituksen ansiosta.
Pieni laikan paksuus mahdollistaa nopean katkaisun kevyesti ja suurella ajansäästöllä. Puhtaat leikkauspinnat, lähes ei lainkaan purseita.
Nopea laikan vaihto ilman työkaluja X-LOCK-järjestelmällä.
Huomautus
X-LOCK-katkaisulaikat ovat taaksepäin yhteensopivia ja niitä voidaan käyttää myös tavanomaisissa kulmahiomakoneissa.
Määrittely
A60R-BF.
Rakenne
Erikoistyyppi ruostumattomalle teräkselle.
Uusi korkeatehoinen versio, valmistettu huippumodernilla tekniikalla, tarjoaa selkeitä tuottavuusetuja ja erinomaisen katkaisuntuntuman.
Entistä tehokkaampi karkeiden, itsehioutuvien sivupintojen ansiosta, poikkeuksellisen pitkällä käyttöiällä ja parannetulla katkaisun aloituksella.
Pieni laikkapaksuus mahdollistaa nopean katkaisun vähällä voimalla ja huomattavalla ajansäästöllä. Puhtaat leikkauspinnat, lähes ei purseita.
Nopea laikanvaihto ilman työkaluja X-LOCK-järjestelmällä.
Huomautus
X-LOCK-katkaisulaikat ovat taaksepäin yhteensopivia ja niitä voidaan käyttää myös perinteisissä kulmahiomakoneissa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A60R-BF |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 1 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Spesifikaatio | A60R-BF |
| Materiaalipaksuudelle | 3–5 mm |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Sarja | X-LOCK-järjestelmä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563273 |
|---|---|
| EAN | 4062406151713 |