Katkaisulaikka PREMIUM***
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kova ja erittäin tehokas katkaisulaikka, erityisesti teräslevyille, teräsprofiileille ja teräsputkille. Erittäin pitkä käyttöikä.
Ei sovellu ruostumattomalle teräkselle (Fe-, S- ja Cl-osuus > 0,1 %).
Käyttötiedot
Käsikatkaisuun sähkö- ja paineilmakäyttöisillä kulmahiomakoneilla, maks. leikkuunopeus vc 80 m/s.
Huomautus
Laikan paksuuden tulee olla vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta.
Spesifikaatio
A30S-BFXA.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | Teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A30S-BFXA |
| Muoto | 42 |
| Muotin kuvaus | taivutetut |
| Muotin kuvaus | taivutetut |
| Levyn leveys | 2,5 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Spesifikaatio | A30S-BFXA |
| Materiaalipaksuudelle | 7,5 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Muoto | 42 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563250 |
|---|---|
| EAN | 9003176370718 |