Katkaisulaikka PREMIUM***
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Aggressiivinen katkaisulaikka (alhainen kovuusaste Q) yleiskäyttöön ruostumattomalle teräkselle ja teräkselle, pitkällä käyttöiällä ja korkealla vakaudella.
Käyttötiedot
Käsikatkaisuun sähkö- ja paineilmakäyttöisillä kulmahiomakoneilla, maks. leikkuunopeus vc 80 m/s.
Huomautus
Laikan paksuuden on oltava vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta.
Spesifikaatio
A30Q-BFXA.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX; Teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A30Q-BFXA |
| Muoto | 42 |
| Muotin kuvaus | kaarevat |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 2.5 mm |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Spesifikaatio | A30Q-BFXA |
| Materiaalipaksuudelle | 7.5 - 12.5 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 12200 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Muoto | 41 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563200 |
|---|---|
| EAN | 9003178723390 |