Katkaisulaikka PREMIUM***
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erikoistyyppi suurella sivuttaisvakaudella ja pitkällä käyttöiällä CrNi-teräksen katkaisuun. Erittäin korkea suorituskyky myös teräksellä.
Käyttötiedot
Käsikatkaisuun sähkö- ja paineilmakäyttöisillä kulmahiomakoneilla, maks. leikkuunopeus vc 80 m/s.
Huomautus
Laikan paksuuden tulee olla vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta. Käytä ruostumattomalle teräkselle tarkoitettuja katkaisulaikkoja alennetulla leikkuunopeudella.
Spesifikaatio
A30R-BFXA.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A30R-BFXA |
| Muotin kuvaus | taivutetut |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 2,5 mm |
| Levyn ⌀ | 230 mm |
| Spesifikaatio | A30R-BFXA |
| Materiaalipaksuudelle | 7,5–12,5 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 6600 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563300 |
|---|---|
| EAN | 9003170359504 |