Katkaisulaikka PREMIUM*** SUPERTUNN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin ohut katkaisulaikka 0,8 mm nopeisiin katkaisuihin ohutseinäisissä materiaaleissa (esim. koripelti). Erittäin vähäinen jäysteen muodostus ja alhainen lämpökuormitus.
Käyttötiedot
Käsikatkaisuun sähkö- ja paineilmakäyttöisillä kulmahiomakoneilla, maks. leikkuunopeus vc 80 m/s.
Huomautus
Laikan paksuuden tulee olla vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta. Käytä ruostumattomalle teräkselle tarkoitettuja katkaisulaikkoja alennetulla leikkuunopeudella.
Spesifikaatio
A60R-BFP.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A60R-BFP |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 0.8 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Spesifikaatio | A60R-BFP |
| Materiaalipaksuudelle | 2.4 - 4 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563116 |
|---|---|
| EAN | 9003172417387 |