Katkaisulaikka PREMIUM*** SUPERTUNN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin ohut 0,8 mm katkaisulaikka nopeisiin katkaisuihin ohutseinäisissä materiaaleissa (esim. koripellissä). Hyvin vähäinen purseiden muodostus ja pieni lämpökuormitus.
Laippamalli korkeaa vakautta varten.
Käyttötiedot
Käsikatkaisuun sähkö- ja paineilmakäyttöisillä kulmahiomakoneilla, maks. leikkausnopeus vc 80 m/s.
Huomautus
Laikan paksuuden on oltava vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta. Käytä ruostumattoman teräksen katkaisulaikkoja alennetulla leikkausnopeudella.
Spesifikaatio
A60R-BFXA.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A60R-BFKA |
| Muotin kuvaus | taivutetut |
| Muotin kuvaus | taivutetut |
| Levyn leveys | 0,8 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Spesifikaatio | A60R-BFKA |
| Materiaalipaksuudelle | 2,4–4 mm |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563111 |
|---|---|
| EAN | 9003172821498 |