Katkaisulaikka, teho-malli EXTRA OHUT, teräs
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusi, uusimman tekniikan mukaisesti valmistettu suurtehomalli, joka tarjoaa selviä tuottavuusetuja ja erinomaisen leikkaustuntuman.
Korkeampi leikkausteho karkeiden, vapaaksi hiottujen sivupintojen ansiosta, erittäin pitkä käyttöikä, parannettu katkaisun aloitus. Pieni laikan paksuus mahdollistaa nopean katkaisun kevyesti ja suurella ajansäästöllä. Siistit leikkuupinnat, lähes ei lainkaan pursetta.
Erikoistyyppi teräkselle, suurtehomalli.
Pieni laikan paksuus mahdollistaa nopean katkaisun kevyesti ja suurella ajansäästöllä. Siistit leikkuupinnat, lähes ei lainkaan pursetta.Spesifikaatio
A46S-BF.
Rakenne
Uusi, uusimman tekniikan mukaisesti valmistettu korkeatehoinen malli, joka tarjoaa selviä tuottavuusetuja ja erinomaisen leikkaustuntuman.
Parempi leikkausteho karkeiden, sivuilta vapaahiottujen pintojen ansiosta, erittäin pitkä käyttöikä, parannettu katkaisun aloitus. Pieni laikan paksuus mahdollistaa nopean katkaisun kevyesti ja huomattavalla ajansäästöllä. Puhdas leikkauspinta, lähes ei lainkaan jäystettä.
Erikoistyyppi teräkselle, korkeatehoinen malli.
Pieni laikan paksuus mahdollistaa nopean katkaisun kevyesti ja huomattavalla ajansäästöllä. Puhdas leikkauspinta, lähes ei lainkaan jäystettä.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | Teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A46S-BF |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 1,9 mm |
| Levyn ⌀ | 230 mm |
| Spesifikaatio | A46S-BF |
| Materiaalipaksuudelle | 5.7 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 6600 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22,23 mm |
| Muoto | 41 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563262 |
|---|---|
| EAN | 4045197967534 |