CerRapid katkaisulaikka EXTRA OHUT teräs, ruostumaton teräs
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Itseteroittuvat keraamiset hiomajyvät (CER) ja erityinen, korkeatehoinen sidosjärjestelmä mahdollistavat moninkertaisesti suuremman hiontatehon ja huomattavasti viileämmän hionnan kuin tavanomaisilla katkaisulaikoilla (A).
- Suurin tuottavuus erittäin nopean katkaisun ansiosta.
- Optimaalinen tasapaino erittäin kevyen katkaisun (vähäinen voimantarve) ja pitkän käyttöiän välillä.
Huomautus
Laikan paksuuden on oltava vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta.
Spesifikaatio
CER60Q-BF.
Malli
Itsestään teroittuva keraaminen jyvä (CER) ja erityinen, tehokas sidontajärjestelmä mahdollistavat moninkertaisesti suuremman hiontatehon ja selvästi viileämmän hionnan kuin perinteisillä katkaisulaikoilla (A).
- Korkein tuottavuus erittäin nopean katkaisun ansiosta.
- Optimaalinen tasapaino äärimmäisen pehmeän katkaisun pienen voimantarpeen ja pitkän käyttöiän välillä.
Huomautus
Laikan paksuuden tulee olla vähintään 20 % katkaistavan materiaalin paksuudesta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX; teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 90 astetta |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | CER60Q-BF |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 1.6 mm |
| Levyn ⌀ | 178 mm |
| Spesifikaatio | CER60Q-BF |
| Materiaalipaksuudelle | 7.7 - 8 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 8600 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22,23 mm |
| Muoto | 41 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563256 |
|---|---|
| EAN | 4062406162337 |