Elastinen hiomakumi (SiC)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Joustava käsihiomapalanen, jossa elastisesti sidotut hiomajyvät; läpivärjätty (pitkä käyttöikä, voidaan kuluttaa kokonaan loppuun). Avohuokoinen side estää hiomamateriaalin tukkeutumisen. Soveltuu sekä märkä- että kuivahiontaan. Veden- ja öljynkestävä.
Laadukas rakenne hiomajyvillä puhdasta piikarbidia (SiC) ja erityisen elastisesta synteettimateriaalista.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen puhdistukseen, kiillotukseen, tasoitukseen, himmeäkiillotukseen ja kaikkien materiaalien hiontaan.
Huomautus
Vesi, petroli, pasta tai vastaavat lisäaineet parantavat hiontatehoa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapala |
|---|---|
| Hioma-aine | Piikarbidi |
| Hienousaste | hieno |
| Leveys | 65 mm |
| Pituus | 80 mm |
| Korkeus | 20 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 557685 |
|---|---|
| EAN | 4069515039949 |