Elastinen hiomatukipala (SiC)
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Joustava käsihiomalohko, jossa elastisesti sidotut hiomajyvät läpivärjättyinä (pitkä käyttöikä, voidaan kuluttaa kokonaan loppuun). Avohuokoinen sideaine estää hiomamateriaalin tukkeutumisen. Soveltuu sekä märkä- että kuivahiontaan. Veden- ja öljynkestävä.
Korkealaatuinen malli, hiomajyvänä puhdas piikarbidi (SiC) ja erityisen elastinen synteettimateriaali.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen puhdistukseen, kiillotukseen, silotukseen, himmennyskiillotukseen sekä kaikkien materiaalien hiontaan.
Huomautus
Vesi, petroli, tahna tai vastaavat lisäaineet parantavat hiontatehoa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomatuki |
|---|---|
| Hioma-aine | Piikarbidi |
| Hienousaste | hieno |
| Leveys | 65 mm |
| Pituus | 80 mm |
| Korkeus | 20 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 557680 |
|---|---|
| EAN | 4045197241788 |