Pyöröviila Z4 – hieno, kaksoishammastus X-cut HM TiAlN F1020
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
LUKASin pyörivät viilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
TiAlN-pinnoite pidentää käyttöikää ja parantaa lämmönkestävyyttä.
Suurta termistä ja mekaanista kuormitusta varten (Heavy Duty).
Käyttötiedot
Sopii käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Muoto pyöreä kaari (RBF).
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
LUKAS-karbidipyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus, nykyaikaisilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
TiAlN-pinnoite pidentää käyttöikää ja parantaa lämmönkestävyyttä.
Suurelle lämpö- ja mekaaniselle kuormitukselle (Heavy Duty).
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Pinnoite | TiAlN |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pyörivä viila |
| Leikkausmateriaali | HM TiAlN |
| Muotin kuvaus | Pyöreä kaari |
| Pään pituus | 20 mm |
| Lyhenne hammastus | Z4 |
| Hammasjako | hieno |
| Hammastustyyppi | siksakhammastuksella |
| Sarja | Jyrsinhammastus Z4 |
| Kokonaispituus | 60 mm |
| Muoto | F1020 |
| Pään ⌀ | 10 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540560F1020 |
|---|---|
| EAN | 4027497455935 |