Pyöröviila Z4 – hieno, kaksoishammastus X-cut HM TiAlN C1020
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
LUKAS-karbidijyrsimet valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on suuri sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muuten myös varsi on kovametallia.
TiAlN-pinnoite pidentää käyttöikää ja parantaa lämmönkestävyyttä.
Suurelle termiselle ja mekaaniselle kuormitukselle (Heavy Duty).
Käyttötiedot
Soveltuvat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäytössä että teollisuusroboteissa. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Pyöristetty sylinterimuoto (WRC).
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
LUKAS-karbidipyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus, nykyaikaisilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
TiAlN-pinnoite pidentää käyttöikää ja parantaa lämmönkestävyyttä.
Suurelle lämpö- ja mekaaniselle kuormitukselle (Heavy Duty).
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Pinnoite | TiAlN |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pyörivä viila |
| Leikkausmateriaali | HM TiAlN |
| Muotin kuvaus | Sylinterimäinen (WRC) |
| Pään pituus | 20 mm |
| Lyhenne hammastus | Z4 |
| Hammasjako | hieno |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastuksella |
| Sarja | Jyrsinhammastus Z4 |
| Kokonaispituus | 60 mm |
| Muoto | C1020 |
| Pään ⌀ | 10 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540560C1020 |
|---|---|
| EAN | 4027497278992 |