Pyörivä viila VHM
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT-karbidi-/kovametallijyrsimet valmistetaan ensiluokkaisista, erittäin sitkeistä kovametallilaaduista, joilla saavutetaan maksimaalinen leikkuusärmän vakaus moderneilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopivat käytännöllisesti katsoen kaikille materiaaleille, sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteissa. Purseenpoistoon, reunamurtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Huomautus
Alennettu kierrosluku varsijyrsimille, joiden kokonaispituus on 120 mm: enintään 1100 r/minRakenne
Kartiomainen muoto upotukseen ja viistoon.
Erikoismalli kartiomainen upotin (KSK). Kulma 90°.
Rakenne
GARANTin pyörivät viilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joissa on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus moderneissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Soveltuvat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Purseenpoistoon, särmänmurtamiseen, siistimiseen sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Huomautus
Alennettu kierrosluku tappijyrsimille, joiden kokonaispituus on 120 mm: enintään 11 000 r/min
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Karbidijyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | kartiomainen upotin |
| Pään pituus | 10 mm |
| Lyhenne hammastus | Z3 |
| Hammasjako | keskitaso |
| Sarja | Jyrsinhammastus Z3 |
| Kokonaispituus | 50 mm |
| Muoto | J1010 |
| Pään ⌀ | 10 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Kulma | 90 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 541000 |
|---|---|
| EAN | 4045197521590 |