Pyöröviila GARANT Master Uni – keskikarkea, VHM
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Optimaalisen lastunmuodostuksen (ei teräviä lastuja) ansiosta saavutetaan korkea pinnanlaatu rouhinta- ja viimeistelytyöstössä.
- Suuri aineenpoisto.
- Tasainen käynti.
- Alhainen lämpökuormitus, pitkä käyttöikä. parannettu lastunpoisto.
- Yleiskäyttöinen teräkselle, ruostumattomalle teräkselle ja alumiinille.
GARANT-pyöröviilat valmistetaan erittäin suorituskykyisistä ja sitkeistä kovametallilaaduista ja mahdollisimman suurella terän vakaudella yksinomaan kaikkein moderneimmilla CNC-koneilla. Varsi on terästä, kun pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija; muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Uudelleen kehitetty innovatiivinen hammastusgeometria mahdollistaa suuren lastunpoistokapasiteetin ja samalla erittäin tasaisen käynnin sekä erittäin hyvän hallittavuuden. Erityisen tukeva 8 mm varsi.
Käyttötiedot
Soveltuu sekä käsi- että teollisuusrobottikäyttöön lähes kaikille materiaaleille. Purseenpoistoon, reunojen murtamiseen, valusaumojen poistoon,
hitsauksen ja pintojen työstöön.
Jyrsintätöihin, joissa kuormitus on erittäin suuri.
Huomautus
Huonosti lämpöä johtavat materiaalit: alenna kierroslukua, jotta vältät pyöröviilan sinistymisen, ja käytä voitelua.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörivä viila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | pyöreä rulla |
| Pään pituus | 20 mm |
| Kokonaispituus | 60 mm |
| Pään ⌀ | 10 mm |
| Varren ⌀ | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 543220 |
|---|---|
| EAN | 4067263117285 |